Ljubov Vinogradovová

Ljubov Vinogradovová se narodila v Moskvě v roce 1973. Po získání titulu Ph.D. z mikrobiologie na Ruské státní zemědělské univerzitě v Moskvě v roce 2000 se vrhla na studium filologie cizích jazyků, konkrétně angličtiny a němčiny. V roce 1995 pomáhala významnému britskému historikovi Antonymu Beevorovi s výzkumem k jeho knize Stalingrad: Osudové střetnutí 1942-1943, která byla přeložena do 18 jazyků. Od té doby pracovala na mnoha dalších výzkumných projektech. Jako historička se specializuje na sovětské a současné ruské dějiny.

Knihy autora

Odstřelovačky z II. světové války

Fascinující svědectví žen, které ve druhé světové válce bojovaly v Rudé armádě coby pilotky a členky posádek bombardérů a jako odstřelovačky.

Autorka a historička Ljubov Vinogradovová ve své knize shromáždila autentické vzpomínky, deníky, archivní materiály, a především rozhovory s těmi, které v odstřelovačských četách odvážně bránily svoji zem. Veteránky v nich popisují nejen tvrdý výcvik a těžké dny na frontě plné hladu a strádání, ale i vřelá přátelství se svými spolubojovnicemi, z nichž mnohé v boji zahynuly. Odhalte nepříliš známou stránku sovětského boje proti nacistům očima dívek, které byly u toho.