Autoři

Marek Šimíček

Marek Šimíček - český cestovatel ,absolvoval Policejní akademii v Praze. Je členem sboru dobrovolných hasičů Mniší, instruktorem ve fitcentru, věnuje se také focení a jeho velkou vášní je cestování. Chodí po vysokých horách (za svůj nejtěžší výstup považuje zatím Mt. Blanc nebo Monte Rosu), sjíždí řeky, objíždí země na kole nebo motorce. Opakovaně se vrací k ruskému Bajkalu, který v zimě několikrát z části přešel, část přejel na bruslích nebo v létě obeplul na kajaku.

Knihy autora

Bajkal člověka zláká, dostane, připoutá, očaruje...

A tak chceš zase! Každá záminka, proč znova spatřit onu krásu je hned a automaticky povýšena na vážný důvod...

Zopakovat to samé, protože za rok mohou být podmínky úplně jiné. Vyrazit po zimních výpravách v létě a zkusit kajak a své možnosti dopádlovat do míst, která jsou na bruslích pro hromady sněhu nedosažitelná...

A pak by to chtělo zažít ještě jaro, kdy se příroda probouzí. A taky podzim s jeho barvami. Vyzkoušel jsem tedy zatím kromě zimy alespoň to léto. Loď i pádlo se povedlo zajistit.

Nezbyl pak už žádný důvod, proč nezažít pár měsíců wa několik set kilometrů plavby vlastní silou v tomto čarovném koutě naší Zeměkoule.

Stane-li se má cesta pro někoho návodem či povzbuzením k výpravě vlastní, bude to jen třešnička na skvělém zážitkovém dortu.

Po úspěchu titulu BAJKAL - PROCHÁZKY PO ROVINĚ o zimních bruslařských výpravách po nejhlubším jezeře světa jde o druhou knihu Marka Šimíčka, který slibuje, že ta třetí už nebude o Bajkalu...