Autoři

Scilla Elworthy

Scilla Elworthy byla třikrát nominována na Nobelovu cenu za mír za svou práci s Oxford Research Group na rozvoji efektivního dialogu mezi těmi, kdo rozhodují o použití jaderných zbraní na celém světě, a jejich kritiky. Šlo o práci, která zahrnovala také řadu setkání mezi čínskými, ruskými a západními jadernými vědci a armádou. V roce 2002 založila Peace Direct, organizaci, která má financovat, propagovat a učit se od místních budovatelů míru v oblastech konfliktu. Scilla je členkou rady World Future Council (Světová rada budoucnosti) a patronkou Oxford Research Group, poradkyní pro syrskou kampaň a Institutu pro ekonomiku a mír. Působí také jako poradkyně vedení různých mezinárodních společností, studentů a mladých sociálních podnikatelů. Scilla je matkou, nevlastní matkou, babičkou a miluje práci na své zahradě poblíž Oxfordu ve Spojeném království.

Knihy autora

: Mnoho lidí se cítí bezmocně tváří v tvář tomu, co vidí denně v televizi nebo čte ve zprávách - svět v krizi, s válkami a násilím. Jen USA za válku utratí ročně 1 bilion dolarů. Přitom náklady na úplné ukončení hladovění na celém světě jsou pouhých 30 miliard. Zaposlouchejte se do šokujících faktů o skutečném stavu dnešního světa. Právě kvůli neustále probíhajícím válkám je naše země vyčerpaná a hrozba nukleární katastrofy je stále aktuální. To válka může za největší hrůzy, utrpení a extrémistické hnutí na světě. Ale lze s tím něco dělat? Dr. Scilla Elworthy přichází s kompletně vypracovaným podnikatelským plánem míru ve stejnojmenné knize. Co když se dozvíte, že je mír levnější a výhodnější než válka? Co když můžete budovat mír i vy sami? Zkusíte to taky?
Celosvětové roční výdaje na válku jsou 2 biliony USD. Přitom částka na uvedení celosvětového mírového plánu, jsou 2 miliony.

Dr. Scilla Elworthy je třikrát nominovanou ženou na Nobelovu cenu míru. Ve své knize se věnuje problematice války - jak z té finanční stránky, tak lidské. Naučte se vystoupit z bezmocnosti a získejte sílu měnit svět v lepší. Jak pro sebe, pro druhé, tak i pro své blízké. Je důležité si uvědomit, že násilí plodí pouze další násilí a ta změna začíná v každém z nás. V knize vám Dr. Scilla Elworthy pomůže pochopit a ovládnout vlastní slabiny v cestě za celosvětový mír.