Autoři

Lucie Kožinová

Lucie Kožinová je známá především z dabingu. Slyšet jste ji mohli například v hlavní ženské roli ve filmu Klub vyděračů či jako vyšetřovatelku Katju Hansenovou v německém seriálu Lenssen & spol. Namluvila také hned několik kreslených postaviček, mimo jiné i fenku Perditu v animovaných 101 dalmatinech a indiánku Nakomu v pohádce Pocahontas. Ve filmu Dr. Dolittle 2 si dokonce nadabovala mluvící medvědici Avu. Na filmovém plátně jste ji mohli vidět ve filmu Lidice nebo v pohádce Hora jménem Andělská.
 
Kdybyste měli na výběr mezi svým životem a životem svého ještě nenarozeného syna, co byste si zvolili? Jess stojí před nelehkou volbou. Jakmile jí totiž začnou chodit na Facebook zprávy z?budoucnosti o její smrti, celý svět se jí postupně hroutí. Stala se obětí nějakých vtipálků? Jak moc může svůj osud změnit, aby přitom neohrozila život svého syna?
: Mnoho lidí se cítí bezmocně tváří v tvář tomu, co vidí denně v televizi nebo čte ve zprávách - svět v krizi, s válkami a násilím. Jen USA za válku utratí ročně 1 bilion dolarů. Přitom náklady na úplné ukončení hladovění na celém světě jsou pouhých 30 miliard. Zaposlouchejte se do šokujících faktů o skutečném stavu dnešního světa. Právě kvůli neustále probíhajícím válkám je naše země vyčerpaná a hrozba nukleární katastrofy je stále aktuální. To válka může za největší hrůzy, utrpení a extrémistické hnutí na světě. Ale lze s tím něco dělat? Dr. Scilla Elworthy přichází s kompletně vypracovaným podnikatelským plánem míru ve stejnojmenné knize. Co když se dozvíte, že je mír levnější a výhodnější než válka? Co když můžete budovat mír i vy sami? Zkusíte to taky?
Hlavní hrdinka Lisa žije jen pro svou dospívající dceru. Nic jiného pro ní není důležitější, proto není divu, že se Ava cítí pod neustálým tlakem své matky a přeje si více volnosti. Neví ale nic o nočních můrách své matky a její utajené minulosti. I když se pomalu začíná připomínat. Lisa musí čelit svým démonům, aby ochránila Avu. Pomůže jí v tom její nejlepší kamarádka, jak ostatně slíbila? Kdysi totiž Lisa také dala jeden slib, který porušila. A její zrada nebude zapomenuta.
Hlavní hrdinka Lisa žije jen pro svou dospívající dceru Avu. Nic jiného pro ni není důležitější. Není proto divu, že si Ava pod neustálým tlakem své matky přeje více volnosti. Neví ale nic o nočních můrách své matky a její utajené minulosti, která se však pomalu začíná připomínat. Lisa musí čelit svým démonům, aby ochránila Avu. Pomůže jí v tom její nejlepší kamarádka, jak ostatně slíbila? Kdysi totiž Lisa porušila slib, který dala. Její zrada však nebyla nikdy zapomenuta. A teď za ni musí zaplatit. Studio Digital, režie Miloš Vrána. Copyright © Sarah Pinborough Ltd., 2018. Translation © Hana Sichingerová, 2018.