Autoři

Marty Neumeier

Marty Neumeier - na začátku sedmdesátých let začínal Neumeier v jižní Kalifornii jako grafik a reklamní textař, chvíli se živil i jako novinář. O deset let později se přestěhoval na sever Spojených států a začal se věnovat designu značek pro IT společnosti. Stal se odborníkem na problematiku inovací, strategie budování obchodních značek a tzv. brand collaboration, tedy rozvíjení vztahů mezi obchodní značkou a jejími uživateli či klienty. Založil a dlouhou dobu vedl uznávaný magazín pro grafický design Critique. Od roku 2002 je ředitelem sanfranciské společnosti Neutron LLC, která se specializuje na brand collaboration a inovace obchodních značek. Fotografie zdroj: https://cs.wikipedia.org/

Knihy autora

The Brand Gap je prvním a v podstatě dosud nepřekonaným zpracováním komplexní teorie budování značky. Zatímco většina knih se brandingem zabývá buď jen z pohledu tvrdě racionálně-strategického, anebo naopak jen z těžko uchopitelného pohledu kreativně-emočního, Brand Gap ukazuje způsoby jak obchodní strategii s designem propojit a vytvořit tak charismatickou značku, kterou budou zákazníci milovat a která přinese firmě trvale udržitelnou konkurenční výhodu.

Dozvíte se co je to brand, pět základních disciplín budování značek, jak značky mění dynamiku trhu, tři nejdůležitější otázky, na které potřebuje každá úspěšná značka mít odpověď, proč je spolupráce klíčem k úspěšnému budování značky, jak design ovlivňuje zákaznický prožitek, jak rychle a levně testovat koncepty rozvoje značky a proč je důležité starat se o brand i uvnitř firmy.