Autoři

Aleš Procházka

Aleš Procházka (*1963) - herec a dabér narozený v Praze, absolvent DAMU. V letech 1986 - 1988 působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a později hostoval v Činoherním klubu Praha a v Městském divadle v Kolíně. V letech 1990 - 2006 byl v angažmá v Divadle pod Palmovkou. Díky svému hlasovému projevu patří již několik let mezi přední české dabéry. Jeho hlasem promlouvají např. Tom Kranich (seriál Kobra 11), agent Cooper (kultovní seriál Twin Peaks), Tom Hanks (Zachraňte vojína Ryana, Terminál, Andělé a démoni), John Cusack (Zlatíčka pro každého) a mnoho dalších. Na poli audioknih není Aleš Procházka také žádným nováčkem. Svůj hlas propůjčil titulům o Sherlockovi Holmesovi a sérii Pán prstenů. Zdroj fotografie: Jiří Hroník, Bookmedia
 
Kdybyste měli na výběr mezi svým životem a životem svého ještě nenarozeného syna, co byste si zvolili? Jess stojí před nelehkou volbou. Jakmile jí totiž začnou chodit na Facebook zprávy z?budoucnosti o její smrti, celý svět se jí postupně hroutí. Stala se obětí nějakých vtipálků? Jak moc může svůj osud změnit, aby přitom neohrozila život svého syna?
V izraelském Cholunu, v poklidném prostředí se nedějí žádné velké zločiny. A tak i další případ pohřešovaného, šestnáctiletého Ofera Šarabiho, vypadá z počátku jednoduše. Za pár dní se zase vrátí domů a všechno bude jako dříve. Slušný kluk, žádné problémy, nikdo nic neví. Domů se chlapec nevrátil a tak nezbývá nic jiného než vyhlásit po mladíkovi pátrání. A i přes veškerou snahu vyšetřovatelů se v případu nedaří nijak postoupit kupředu. Pomoc s hledáním nabízí učitel ztraceného chlapce. Je to cesta k vyřešení případu?

© 2011, Dror Mishani, překlad © 2016, Jindřich Vacek, režie a zvuk Miloš Vrána

Historický román, který popisuje soužití židů, křesťanů a muslimů ve středověkém Španělsku ve 12. století. Evropa žije svatou válkou a na pozadí těchto historických událostí se rodí milostný příběh krále dona Alfonsa a krásné židovky Raquel. Příběh lásky dvou odlišných lidí, který nemůže vyvrcholit jinak, než smrtí jednoho z nich.