Autoři

David Viktora

David Viktora se narodil v Ostravě, odkud se v roce 1973 přestěhoval s rodiči do Brna, kde absolvoval základní školu a gymnázium. Jeden rok působil jako elév v Jihlavském divadle a následující čtyři roky pak studoval na divadelní fakultě JAMU. V roce 1990 přijal angažmá do činohry Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě, kde za dobu svého působení nastudoval pěknou řádku rolí, jako je například Des Grieuxe (Manon Lescaut), Bilbo Pytlík (Hobit aneb Cesta za pokladem), Augiáš (Herkules a Augiášův chlév), McMurphy (Přelet nad kukaččím hnízdem), Jindřich IV. (Královna Margot), Boleslav (Krvavé křtiny aneb Drahomíra a její synové) a další.
 
"Pravděpodobnost toho, že projdu zdí, aniž by to mě nebo zeď nějak poznamenalo, není nulová (doma to ale stejně nezkoušejte, ta pravděpodobnost není ani nijak moc vysoká…)." Zhruba v takovém duchu se nese celá audiokniha "futuristického mnicha" Bruna Mariona. Svým vtipným a výstižným způsobem vás vyvede z nekonečného labyrintu chaosu a nabídne vám jiný pohled na tak rychle se měnící svět kolem nás. Vezměte za otěže vlastního života, využijte svůj potenciál a naplánujte si budoucnost podle sebe a v rámci pravidel teorie chaosu.
V audioknize se dozvíte o zdánlivě jednoduchém umění pozitivna. Svět kolem nás se totiž zlepšuje prostě jen tím, že jednáme pozitivně. A z tohoto jednání nám může plynout okamžitý prospěch od lepšího zdraví, otevřené mysli až po harmonii ve vztazích. Audiokniha významného autora motivačních knih Napoleona Hilla, načtená hlasem Davida Viktory, Síla pozitivního jednání vám tak může sloužit jako vstupní brána ke kvalitnějšímu, a hlavně pozitivnějšímu životu.
Proslulý kunsthistorik převypravuje dějiny světa jako příběh, ne vždy právě veselý a pochopitelně neukončený. V této knize se Gombrich zaměřuje spíše na mladší generaci, ale s chutí si ji poslechnou i dospělí. Kniha čtenáře provede historií od počátků až do dvacátého století. Seznámí ho s nejdůležitějšími historickými osobnostmi a událostmi a také jej poučí o souvislostech a spojitostech mezi různými obdobími. Režie a zvuk Ivo Martiník. Hudba Lukáš Bury. Překlad Eva Pátková.

Copyright © 1985 by DuMont Buchverlag, Cologne. Original German title: Eine kurze Weltgeschichte für junge Leser. This is the revised edition of the title "Weltgeschichte von der Urzeit bis zur Gegenwart" by Ernst H. Gombrich, first published in 1935 by Steyrermühl-Verlag, Vienna.