Autoři

Filip Švarc

Filip Švarc se již od dětství toužil stát hercem, což se mu začalo plnit už v šesti letech, kdy podepsal první smlouvu. Poté dostal několik dětských rolí v Divadle na Vinohradech a v Divadle E. F. Buriana. Po studiu na pražské konzervatoři se začal naplno věnovat herectví. Více než 10 let působil jako moderátor ve Fajn rádiu a věnuje se také dabingu. Svůj výrazný hlas propůjčil celé řadě postav ve filmech i seriálech.
 
Úspěšný neurovědec Joe Chayefski je muž s mnoha problémy, a to nejen takovými, které občas sami zažíváme, ale i mnohem méně obvyklými. Jeho žena je zahlcena prací, dcera tráví většinu času se smartphonem nejnovější generace a kdosi neznámý začal obtěžovat rodinu protesty proti Joeovým laboratorním pokusům na zvířatech. Vše to nejspíše souvisí také s jeho bývalou ženou. Ve snaze bránit sebe i svou novou rodinu před násilím je Joe donucen přehodnotit své postoje a podniknout drastické kroky, aby zachránil všechny, co miluje. Tento úspěšný a komplexní společenský román, který se odehrává v blízké budoucnosti, s sebou přináší vypjaté psychologické drama, jehož pasáže spadají také do žánru techno-thrilleru nebo dokonce techno-horroru. Hlavní hrdinové se musí potýkat s bezohlednými technologickými firmami, mediálními monopoly, farmaceutickému průmyslu i teroristickými buňkami. Navíc postavy pronásleduje také neklid a nespokojenost se současným světem, citové odcizení i vzájemné nedorozumění mezi evropskou a americkou kulturou. Kniha získala cenu Finlandia 2014. Nahrávka vznikla ve Studiu Digital.

Original title: He eivät tiedä mitä tekevät

Published by: Tammi, 2014pp.

Translation © Michal Švec

Richard P. Feynman vypráví o svém životě a lidech, kteří nejvíce utvářeli jeho osobnost - o jeho otci a jeho první ženě Arlene. Veselo - smutné příběhy odhalují duši velkého fyzika, který dokázal zaujmout studenty i všechny kolem sebe, volně navazují na první knihu To snad nemyslíte vážně! Z jednotlivých příběhů lze vyčíst Feynmanův odpor k pompéznosti, touhu pouštět se do dobrodružství a řešit přitom všechny problémy účinným, nekomplikovaným způsobem. Tato vzpomínková kniha má šarm, jaký měl sám Feynman, a na každého čtenáře zapůsobí radost, kterou Feynmanův nespoutaný přístup k životu i práci přinášel jemu i lidem okolo něj. Natočeno ve studiu Digital.

Copyright:

Copyright © 1988 by Michelle Feymnam, Carl Feynman and Ralph Leighton

Jaká je povaha prostoru a času? Kde se vzal vesmír a kam směřuje? Mohl se na jeho vzniku podílet Bůh? Dá se cestovat časem? Co se stane astronautovi v černé díře? Na takové otázky se pokouší co nejsrozumitelněji odpovědět jeden z nejvýznamnějších vědců současnosti, britský matematik a astrofyzik Stephen Hawking. Tato populárně vědecká publikace se stala světovým bestsellerem a byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků. Nahrávka vznikla ve Studiu Digital.

Copyright © 1988, 1996 by Stephen Hawking Překlad © Vladimír Karas

Vtipné, zajímavé a mnohdy neuvěřitelné příhody ze studentského, pracovního i osobního života jednoho z největších teoretických fyziků 20. století Richarda P. Feynmana. Byl to muž mnoha zájmů. Kromě své profese ovládal hru na bongo a byl také výborným malířem. Neodpovídal představě suchého a ubručeného fyzika, ale byl to člověk nekonvenční, velice zvídavý, vtipný a moudrý. Audiokniha je doplněna hudbou v rytmu samby, kterou si Richard P. Feynman zamiloval. To nemyslíte vážně, pane Feynmane! je první knihou jeho vzpomínek. Režie a zvuk: Miloš Vrána. Copyright © Richard Feynman, 1984.Translation © Jan Klíma, 2001.