Autoři

Brian Jay Jones

Brian Jay Jones se narodil v Kansasu a vystudoval anglický jazyk. Začínal jako autor projevů amerických senátorů. Napsal ale také již tři biografie, které se věnují ikonám americké populární kultury - Washingtonu Irvingovi, Jimu Hensonovi a Georgi Lucasovi. Poslední zmíněná byla jmenována jednou z nejlepších knih roku 2016 a kritikou oceňována jako obdivuhodně komplexní a rozsáhlá biografie.

Knihy autora

Strhující biografie o stvořiteli Star Wars, jeho životu a díle. Georg Lucas je vykreslen jako milovník automobilů a nefalšovaný filmový vizionář, tvůrce obrovského impéria, průkopník vizuálních a zvukových efektů a zakladatel společností Pixar a Lucasfilm. Spojuje také osudy dalších filmařů, jako jsou Steven Spielberg nebo Martin Scorsese. Dozvíte se nejen zajímavosti ze života hvězdného filmaře, ale také to, co probíhalo během natáčení Star Wars. Od castingů až po konečná stříhání.

Kniha není jen biografií, ale také příběhem o jednom neunavitelném člověku, který se nevzdal i přes všechny překážky hollywoodského systému, splnil si sen a odstartoval jednu popkulturní senzaci trvající několik generací.