Autoři

Otakar Brousek ml.

Otakar Brousek ml. - syn slavného otce vyrůstal v herecké rodině. Vystudoval pražskou konzervatoř a po jejím dokončení získal angažmá ve Středočeském divadle Kladno. Od roku 2012 působí v Divadle na Vinohradech. Často ho můžeme vidět ve filmech a televizi a věnuje se také dabování. Propůjčil hlas například profesoru Lupinovi z Harryho Pottera. Zdroj fotografie: cs.wikipedia.cz
 
Se skupinou Black Sabbath a poté jako sólový umělec získal dvě Grammy a po celém světě prodal přes sto miliónů desek. Se svou manželkou založili rockový festival Ozzfest a účinkovali spolu v reality show The Osbournes na MTV. Na birminghamském chodníku slávy má od roku 2000 vlastní hvězdu. Ale jsou to všechno jen povrchní a zkratkovité informace. Kniha Jmenuju se Ozzy je jeho vlastním vyprávěním, i když místy trochu zamlžené alkoholem a drogami. Jak se ze zapadlého městečka, z povaleče a alkoholika bez budoucnosti stala žijící legenda rockové scény? O jeho rodičích, o tom, jak poznal svou nynější ženu, o pádech a vzkříšeních. Upřímné vyprávění rockové legendy vás doslova vtáhne do jeho neuvěřitelného života od začátku až do konce. Nahrávka vznikla ve Studiu Digital.

Copyright © Ozzy Osbourne, 2009

Translation © Ladislav Šenkyřík, 2011

Dva dlouholetí kamarádi - původní profesí učitelé se teď už živí něčím mnohem lukrativnějším. Z jednoho je gigolo a z druhého se stal nájemný vrah. Aby si ale odpočinuli, jedou spolu na dovolenou na řeku Sázavu. Takovýto příběh se snaží autor prodat filmovému producentovi. Jednoduchá a krátká kniha s typickými Vieweghovskými znaky. Režie, hudba a zvuk Miloš Vrána.