Autoři

Helena Dvořáková

Helena Dvořáková se narodila v Brně. Již během studia na gymnáziu se věnovala divadlu. Po střední škole studovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Působila v Městském divadle v Brně a nyní je členkou Divadla v Dlouhé. V roce 2011 byl její herecký talent oceněn Cenou Thálie za nejlepší herecký výkon roku za hru Poslední úděl. V televizi jsme ji mohli vidět například v seriálech Četnické humoresky, Černá sanitka nebo Kriminálka Anděl. Kromě účinkování v divadle a hraní se věnuje také dabování a načítání audioknih.
 
Louise opustil manžel kvůli jiné, a tak se jediným mužem v jejím životě stal její syn. Proto Louise pracuje na poloviční úvazek, aby je uživila a zároveň mohli být spolu. Všechno se však změní, když se objeví David, mladý, úspěšný a natolik okouzlující, že Louise nemůže uvěřit, že by o ni muž jako on nejenže mohl zavadit pohledem, ale že ho dokonce snad i přitahuje. To se ovšem dost zkomplikuje v okamžiku, kdy potká jeho ženu Adele, překrásnou, elegantní a roztomilou bytost, z níž se rychle stane Louisina nová přítelkyně. Oba aktéři dokonalého páru Louise naprosto uchvátí a každý z nich ji po svém vtahuje do spletité sítě jejich manželství, v němž má Louise zatím netušenou zásadní roli.

A najednou, ve chvíli, kdy je oba trochu víc poznává, zahlédne trhliny. Je David opravdu tím mužem, za něhož ho měla? A je Adele opravdu tak křehká a zranitelná, jak působí? Jaká strašlivá tajemství oba skrývají a jak daleko zajdou, aby je uchránili?

©Sarah Pinborough, 2016. Překlad Hana Sichingerová. Režie Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacián.