Autoři

Kryštof Hádek

Kryštof Hádek se umění věnoval již v dětství, když začal navštěvovat hudební obor v lidové škole umění. Herectví na Pražské konzervatoři nedostudoval. Rok a půl studoval také na Academy of Music and Drama Art v Londýně. Ve světě filmu ho proslavil především film Tmavomodrý svět, za který získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Hraje v divadle Rokoko a jeho další vášní je dabování. Namluvil například hlavní roli v animovaném filmu Strašpytlík.
 
Ve tvrdém a násilnickém světě za války vyrůstají dva chlapci - dvojčata. Ti jsou spolu spjatí jak pokrevně, tak psychicky. V době války mají zformulovat svou morálku a charakter mezi mrtvými a znásilňovanými. Deníkovou formou napsaný příběh o vyrůstání dvou chlapců na venkově, kam je odveze matka, aby přežili válečné období. Žena, u které zůstávají, je bije. A oni se brzy stanou stejně necitelní a chladní.

Režie a zvuk Miloš Vrána.

Z francouzského originálu Le Grand Cahier by Agota Kristof © Éditions du Seuil, 1986. Překlad © Jan Machonin a Sergej Machonin.