Autoři

Sue Kaufmanová

Sue Kaufmanová - rodačka z New Yorku, je autorkou mnoha povídek a několika románů. Na vysoké škole se dostala k redakční činnosti a začala psát. Její práce se objevila v několika časopisech. Jejím nejznámějším románem je Deník americké manželky, který se stal v USA bestsellerem a dočkal se také filmového zpracování. Ve svých příbězích poukazovala na život úspěšných Američanů a s ironií pronikala pod povrch jejich zdánlivě perfektních životů.

Knihy autora

Deníkově zpracovaný román o životě manželky newyorského advokáta a matky dvou dcer z "lepší společnosti". Tina Munviesová by měla mít na starosti pouze úklid, chod domácnosti, manželství, výchovu dětí a společenský život rodiny… Sedí celé dny doma, ztrácí své sebevědomí, utápí se v depresi a není divu, že spadne přímo po hlavě do nebezpečného vztahu, který vnese do jejího života nečekané problémy.

Copyright © 1967 by Sue Kaufman. Copyright © renewed 1995 by Jeremiah Barondess and James Barondess. Překlad © Tomáš Korbař. Režie Jakub Tabery. Zvuk Jan Kacián.