Autoři

Justyna Kieratová

Justyna Kieratová vystudovala biologii. Na Jagellonské univerzitě v Polsku zkoumala různá zvířata, od kosů, přes mlže a raky až po samotné včely. Je také ilustrátorkou, a i když se v tomto oboru nevzdělávala, má mnoho zkušeností - co si pamatuje, vždycky si něco čmárala. Její oblíbené téma kresby (a také objekty k pozorování) jsou ptáci. Na internetu můžete autorku najít na webové stránce https://justynakierat.wordpress.com, kde se s vámi podělí o své znalosti o přírodě.

Knihy autora

Co mají společného čmeláci, hedvábnice, zednice a čalounice? Patří mezi včely, stejně jako včela medonosná, kterou určitě dobře znáte. Nahlédněte do jejich tajuplného světa a zjistěte, proč sbírají nektar, jak vyrábí med (věděli jste, že ne všechny druhy jsou medonosné?), kde bydlí nebo co dělají v zimě. Užasnete, kolik druhů tohoto hmyzu u nás najdete a objevíte všemožné zvláštnosti, které se k nim vážou. Tato zábavná ilustrovaná knížka vás vtáhne do včelího života plného pozoruhodných informací.
Čo majú spoločné čmeliaky, hodvábnice, murári a čalúnnici? Patria medzi včely tak ako včela medonosná, ktorú určite poznáte. Nahliadnite do ich sveta a zistite, prečo zbierajú nektár, ako vyrábajú med (vedeli ste, že nie všetky druhy sú medonosné?), kde bývajú či čo robia v zime. Budete žasnúť, koľko druhov hmyzu u nás nájdete a koľko všemožných zvláštností, ktoré sa k nim viažu, objavíte. Táto zábavná ilustrovaná knižka vás vtiahne do života pracovitého hmyzu, ktorý prekypuje pozoruhodnými faktami.