Autoři

Jan Novák

Jan Novák je česko - americký spisovatel, scenárista a dramatik. Jeho rodina v 1969 emigrovala přes Rakousko do Ameriky. Vystudoval humanitní vědy na University of Chicago a zde také stále žije se svou rodinou. Debutoval povídkovou sbírkou Striptease Chicago z prostředí československých emigrantů v Americe. Všechna svá další díla psal anglicky. Jako scénarista spolupracoval s Milošem Formanem na filmu Valmont, napsal scénář k českému snímku Báječná léta pod psa a podílel se na scénářích Nejasná zpráva o konci světa a Šeptej. V roce 2007 obdržel Cenu Josefa Škvoreckého za román Děda. Fotografie zdroj: https://cs.wikipedia.org/

Knihy autora

Miloše Formana netřeba představovat: do povědomí filmových fanoušků se zapsal už v šedesátých letech, kdy přispěl k zformování toho, čemu se brzy začalo říkat "nová vlna" českého filmu; po odchodu do exilu v USA se po počátečních hubených letech zařadil mezi hollywoodskou smetánku a jeho filmy jako Vlasy, Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus či Lid versus Larry Flynt už dávno patří do zlatého fondu světové kinematografie. Kniha vzpomínek je pak dílem stejně výrazným jako jeho filmy - řečeno slovy samotného Miloše Formana, jde o "můj život, jak ho prožil Jan Novák". A že ten Formanův život stál za to.

Copyright © Miloš Forman a Jan Novák, 1994, 2013. Translation © Jiří Josek, 2013. Vydáno ve spolupráci s nakladatelstvím Paseka a Argo. Režie: Jakub Tabery. Mistr zvuku: Jan Kacian.