Autoři

Louise O´Neill

Louise O´Neillová se narodila v irském Corku. Vystudovala angličtinu na univerzitě v Dublinu a krátce pracovala v časopisu Elle v New Yorku. Její první román Only Ever Yours byl publikován za ohlasu široké kritiky v červenci 2014 a vyhrál několik ocenění. Její druhý román Říkala si o to se stal v Irsku bestsellerem. O'Neillová pracuje jako novinářka na volné noze a zabývá se tématy feminismu, módy nebo popkultury.

Knihy autora

"Nemůžu si vzpomenout, a tak se ty fotky a komentáře staly mými vzpomínkami."

Osmnáctiletá Emma není příliš sympatická hrdinka. Je povrchní, sobecká a pokrytecká. A takový je i celý svět, ve kterém žije. Jednoho dne se probudí na prahu svého domu celá zhmožděná a rozbolavělá a na nic z?předchozí noci si nepamatuje. Její zdánlivě dokonalý život se obrátí naruby, když se na sociální síti objeví záplava detailních fotografií z?ono večera. Emma byla znásilněna.

Autorka Louise O'Neill poodhaluje čtenáři vnitřní svět oběti hromadného znásilnění a ukazuje, čím si takový člověk musí projít. Emma čelí odsouzení nejen ze strany většiny obyvatel malého městečka, ve kterém žije, ale i od svých vlastních rodičů. Byla opilá, zdrogovaná a provokativně oblečená. A autorka chce, aby si čtenář položil otázku - opravdu si o to říkala?

Copyright © 2015 Louise O´Neill. Translation © Květa Palowská, 2019. Ilustrace na obálce © Denisa Klimentová