Autoři

Louise O´Neill

Louise O´Neillová se narodila v irském Corku. Vystudovala angličtinu na univerzitě v Dublinu a krátce pracovala v časopisu Elle v New Yorku. Její první román Only Ever Yours byl publikován za ohlasu široké kritiky v červenci 2014 a vyhrál několik ocenění. Její druhý román Říkala si o to se stal v Irsku bestsellerem. O'Neillová pracuje jako novinářka na volné noze a zabývá se tématy feminismu, módy nebo popkultury.

Knihy autora

Emma O'Donovanová je krásná, oblíbená, mocná. Spolužačky si od ní nechávají radit, jaký make-up by měly použít. Kluci bojují o její přízeň. Všichni se za ní ohlížejí. Až do jedné osudové noci, která ji změnila z populární dívky na nic. Z párty, na které byla, si nic nepamatuje, a hned ráno na internetu začnou kolovat její kompromitující fotky. Ty jí nikdy nedají zapomenout na událost, která navždy a nenávratně změnila život nejen jí, ale i lidí v jejím nejbližším okolí. Teď je totiž coura. Co když to ale bylo celé naopak a Emma čelila něčemu mnohem horšímu - znásilnění? Je možné, aby její kamarádi, které znala odjakživa, byli něčeho takového schopni? Říkala si o to snad svým oblečením nebo svým chováním? A co víc, zasloužila si to?

Říkala si o to mluví o tématu, se kterým se dokáže ztotožnit většina žen. Ruka pod sukní, kluk, který se nenechal odbýt, večer, kdy byly příliš opilé, aby daly souhlas. Kde leží ta hranice?