Autoři

Pia Pedevilla

Pia Pedevilla žije v Brunecku (Jižní Tyrolsko/Itálie). Studovala umění v Grödenu a reklamní grafiku v Urbinu. Mnoho let vyučovala na střední škole technické kreslení a uměleckou kresbu. Dnes vede vzdělávací kurzy pro učitele a zájemce z řad dospělých. Již dlouhá léta je činná v oboru ilustrace a designu pro děti. Počátkem roku 1990 realizovala společně s argentinským karikaturistou Guillermem Mordillem návrhy kolekcí na dřevěné hračky. Od té doby tvoří kreativní knížky a navrhuje dřevěné a látkové hračky, didaktické hry pro děti předškolního věku, lampy a koberce.

Knihy autora

Dřevo je báječný materiál! Díky své stabilitě a rozdílným tloušťkám jsou možnosti dekorací s tímto přírodním materiálem takřka nevyčerpatelné. V knize vám ukážeme různé možnosti jeho využití: od malých dekorací na stůl, přes doplňky do kanceláře, dekorace do dětského pokoje, na stěnu a dveře až po veselé věšáky, lampičky nebo stojací figurky. Ale najdete tu i nápady na velikonoční a vánoční dekorace. Všechny modely snadno vyřežete lupénkovou pilkou nebo dekupírkou, pak už je stačí jen pomalovat akrylovými barvami a malá umělecká dílka jsou na světě.
Je známo, že děti se nejlépe učí hrou. A co je lepšího na procvičení jemných motorických schopností než kreativní a barevné tvoření! V této knize najdete projekty, které se hodí pro děti už od čtyř let, jako je například tvoření z roliček od toaletního papíru, papírových talířků a kelímků nebo nasbíraných kamínků. Naučte se malovat roztomilé postavičky pomocí otisků prstů, pastelek, fixů nebo akrylových barev. Vezměte do ruky lepidlo, nůžky, různobarevné papíry a další všemožné materiály a vytvořte spolu s dětmi originální díla, která se budou hodit třeba jako drobné dárečky, nebo jako ozdoby do dětského pokoje. Svůj projekt si zde najde prostě úplně každý!
Pia Pedevilla dokáže vložit krásu do úplně obyčejných a nenápadných věcí, z nichž většina by jinak skončila v odpadkovém koši. Používá přitom jak tradiční výtvarné postupy, tak moderní oblíbené trendy a techniky, a proto přitahuje k vyrábění celé rodiny a generace tvořivých lidí - od prarodičů až po vnoučata. Její nápady probouzejí fantazii, podněcují tvorbu a učí zručnosti právě ty nejmenší výtvarníky, kteří jen občas potřebují dohled a pomoc dospělých.

Kniha Tvořit se dá ze všeho! je vybavena krásně a názorně ilustrovanými popisy postupujícími krok za krokem, předlohami v originální velkosti, které však na druhé straně umožňují také díky uvedeným tipům a trikům všechny motivy podle vlastní fantazie tvořivě obměňovat.

A překvapení na konci knihy - Rychlý vyhledávač dárků vybere snadno ten nejvhodnější dárek pro každého člena rodiny, pro přátele, ale najdete v něm i různá překvapení ke všem ročním svátkům, obdobím a příležitostem.

V této knize hrají hlavní roli přírodní materiály. Známá designérka a jedna z nejlepších autorek kreativních knih Pia Pedevilla v ní ukazuje, jak se z květin, listů, kaštanů, kamenů a dalších pokladů přírody dají vytvořit vtipné figurky, nádherné dekorace a mnoho dalších překvapivých originálních výrobků. Od jara do zimy, pro každé roční období zde najdete krásné nápady na vyrábění pro malé i velké s návody vyobrazenými a popsanými krok za krokem, předlohami v originální velikosti a mnoha tipy a triky.

Když na zahrádce stojí sněhuláci, doma se peče cukroví a bytem se rozvoní vánoční stromky, nastává nejkrásnější období zimy. Velcí i malí pak pěkně doma v teple připravují vánoční ozdoby na stromek a malé dárečky, svátečně zdobí stěny, okna i stůl. Předvánoční čas je pro každého plný kouzla. Jedni vzpomínají na dlouhé a útulné adventní večery v dobách svého dětství, jiní si tyto vzpomínky teprve horlivě utvářejí. V této knize najdou všichni nadšenci, malí i velcí, něco pro sebe: originální svícny, barevné ozdoby na stromek, milé obrázky do oken nebo originální dárky: vše jen s trochou šikovnosti a hodně lásky vyrobeno z papíru.
Každý rok se znovu a znovu těšíme na Velikonoce. Vždyť k tomuto svátku se dá tolik krásného vyrobit. V knize najdete zajímavé a netradiční nápady na zdobení velikonočních vajíček, které můžete dále rozvinout. Vajíčka můžete pomalovat akrylovými barvami a fixy, nebo je zkrášlit obtisky prstů, technikou mramorování, plstění, mozaikou, nebo na ně jen dolepit roztomilé doplňky. Kromě zdobení vajíček zde najdete také návody na originální stojánky, velikonoční svícny, košíčky na sladkosti pro koledníky, ozdobné krabičky nebo dekorace oken a dveří. Při vyrábění velikonočních dekorací a dárečků mohou pomáhat i ti nejmenší. Probudili jsme ve vás znovu chuť pustit se do zdobení velikonočních vajíček? Pak vám přejeme mnoho radosti z vyrábění.