Autoři

Joakim Zander

Joakim Zander pochází ze Stockholmu, ale kromě Švédska vyrůstal také v Sýrii a Izraeli nebo USA, kde také vystudoval střední školu. Mimo jiné pracoval v Evropském parlamentu a Evropské komisi v Bruselu. Jeho první román Plavec se stal mezinárodním bestsellerem. Pokračování s názvem Bratr vychází ve 29 zemích a dostal se například do žebříčku bestsellerů německého týdeníku Der Spiegel.

Knihy autora

Jasmine Ajamová utekla před svou minulostí z drsné stockholmské čtvrti Bergort do New Yorku. Jednoho dne ale dostane zprávu, že nepokoje v ulicích Stockholmu mají co dočinění se zmizením jejího mladšího bratra. Říká se, že se radikalizoval a zemřel v Sýrii v boji za Islámský stát. Ale Jasmine se má dozvědět, že to není úplná pravda. Co se mu doopravdy stalo? Mezitím se Klara Walldéonová v Londýně snaží dopsat zprávu o důsledcích možné privatizace policie, kterou má následně odprezentovat nejvyšším politickým činitelům Evropské unie. V jejím okolí ale začne docházet k podivným událostem. Klara pochopí, že může nevědomky přispívat k velice temné agendě. Natočeno ve studiu Soundpoint

Copyright: Copyright © Joakim Zander, 2015 Published by agreement with Ahlander Agency Cover design © Hauptmann & Kompanie Werbeagentur, Zurich Cover photo © Nicola Smith/Trevillion Images Translation © Karolína Kloučková, 2017

Je možné utéct před minulostí?

V 80. letech 20. století zanechává americký agent svou právě narozenou dcerku napospas osudu a mizí. Od té doby záměrně vyhledává nebezpečí a adrenalin a snaží se jen o to, zapomenout. Jediná věc, která pro něj ještě něco znamená, je plavání.

O třicet let později se Klara Walldeenová, švádská právnička Evropské komise, dozvídá něco, co by věděl neměla, a ocitá se v obrovském nebezpečí. Spolu se svým bývalým přítelem, který se věnuje zkoumání válečných zločinů, prchá přes zimní Evropu a jediný, kdo jim může pomoci je Plavec. Povede se mu to?