CZ ENG

Aktuality

Tvoření s edicí TOPP – jarní dekorace

Jaro je za dveřmi, a tak není divu, že se na tradičním tvoření s edicí TOPP pokusíme zimu nadobro odehnat a vyrobíme si jarní dekorace. Budeme vás čekat v sobotu 9. března 2019 od 15:00 v Domě knihy Knihcentrum.cz.

Knižní festival Ostrava - PROGRAM

Ostravský knižní festival se kvapem blíží a tak si již brzy budete moci procházet stánky plné knih na výstavišti na Černé louce. Z našeho nakladatelství tam potkáte třeba Lenku z Lenčiných katastrof nebo se kreativně zabavíte v tvůrčí dílně. Tak se za námi zastavte, budeme tam po celou dobu konání festivalu, tedy od 1. do 3. března 2019.

Tvoření z papírových ruliček s edicí TOPP

Při dalším tvoření s edicí TOPP využijeme papírové ruličky a přeměníme je ve veselé figurky nebo další dekorace. Nezapomeňte se tedy za námi stavit v sobotu 9. února v 15:00 hodin v Domě knihy Knihcentrum.cz.

Tvoření s edicí TOPP - karnevalové masky

První tvoření roku 2019 strávíme vyráběním karnevalových masek. S dětmi se za námi zastavte v sobotu 12. ledna jako vždy od 15:00 v Domě knihy Knihcentrum.cz. Těšíme se na vás! 

NOVINKY

Křížovky (2)

Při luštění oblíbených švédských křížovek se nejen zabavíte, ale také se dozvíte plno tipů a triků do kuchyně, které vám ulehčí vaření, pečení, ale také vám třeba poradí, jak lépe uchovávat některé potraviny.

Anotace knihcentrum: Víte, jaké polévky nejlépe ochutí feferonky? Čím při pečení nahradit vajíčka? Nebo jak vylepšit chuť starší mrkve? Nejen odpovědi na tyto otázky se dozvíte v legendách klasických švédských křížovek.

Naši autoři

David Novotný

je herec, dabér a interpret audioknih, absolvent Státní konzervatoře v Praze. Po absolutoriu studia herectví na konzervatoři nastoupil do svého prvního angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1998 je členem Dejvického divadla, kde ztvárnil několik desítek rolí. V roce 2010 obdržel Cenu Alfréda Radoka za roli Muže v inscenaci Muž bez minulosti. Zajímavou hereckou příležitost získal v televizním seriálu Okresní přebor, ve kterém si zahrál hlavní postavu trenéra Pepíka Hnátka. Podle předlohy seriálu byl natočen i úspěšný film Okresní přebor - Poslední zápas Pepíka Hnátka.