CZ ENG

Aktuality

Nahlédněte pod pokličku Lenčiných katastrof

Pamatujete si na Lenku? Holku, která dostala zobcovou flétnu a která jí přináší akorát tak problémy? Tak ta se vrací v druhém dílu Lenčiných katastrof s podnázvem Mezi ovcemi a slepicemi.

Vánoční tvoření s edicí TOPP

V neděli 3. prosince od 15:00 hodin se můžete těšit na další tvoření s edicí TOPP v Domě knihy Knihcentrum.cz. Tentokrát si užijeme kreativní den s vánočními ozdobami a naladíme se tak na nejpříjemnější svátky v roce.

Autorské čtení Ivany Chřibkové

Ve čtvrtek 23. listopadu 2017 proběhne v Regionální knihovně v Karviné autorské čtení Ivany Chřibkové, autorky knihy Suchý hadr na dně mořském a Když to tam není, tak to tam nehledej. Se spisovatelkou se můžete setkat v 17:00 hodin.

Tvoření TOPP - svatomartinské tvoření

Ačkoli husu péct nebudeme, připravíme si pro vás 11. listopadu od 15:00 hodin v Domě knihy Knihcentrum.cz zábavné svatomartinské tvoření. Přijďte si spolu s dětmi vytvořit lampičky z papíru. Těšíme se na vás!

NOVINKY

Zdravé sladkosti

Kdo by neměl čas od času chuť na sladké? S recepty na zdravé sladkosti ale nemusíte mít špatný pocit pokaždé, když si dáte něco dobrého. Tato kuchařka obsahuje návody na sladké snídaně, svačiny, obědy, večeře, ale i jen tak něco na zub. Při vaření a pečení využijete čerstvé i sušené ovoce, různé druhy mouk i alternativy bílého cukru. Z chutných a zdravých surovin tak připravíte sladkosti, které můžete libovolně obměňovat podle autorčiných tipů. Nejen děti budou nadšené.

Naši autoři

Pierre Clostermann

se 28. února 1921 a zemřel 22. března 2006. Pierre Henri Clostermann je považován za nejúspěšnějšího francouzského stíhacího pilota ve 2. světové válce. Po vypuknutí války se chtěl dostat do francouzského letectva jako bojový pilot, pro nízký věk však nebyl přijat. V roce 1942 se stal členem letectva Forces françaises libres. O celkovém počtu jím dosažených sestřelů se dodnes vedou spory, on sám udává 32 vítězství. Po válce vydal svou slavnou knihu Velký cirkus (Le grand cirque). Fotografie zdroj: https://cs.wikipedia.org/