CZ ENG

Aktuality

Tvoření s edicí TOPP - karnevalové masky

První tvoření roku 2019 strávíme vyráběním karnevalových masek. S dětmi se za námi zastavte v sobotu 12. ledna jako vždy od 15:00 v Domě knihy Knihcentrum.cz. Těšíme se na vás! 

Vyhlášení soutěže VYBARVI, VYFOŤ A VYHRAJ

Vyhlášení soutěže s omalovánkou Lenky na zadní straně záložky je tady! Vybrat ty nejlepší nebyl žádný med, ale přesto jsme se nakonec usnesli na 6 nejlepších. Více v článku.

Tvoření s edicí TOPP - papírové lucerničky

V listopadu budeme s edicí TOPP tvořit papírové lucerničky. Vyrobit si je s dětmi můžete v sobotu 10. listopadu od 15:00 hodin v Domě knihy Knihcetrum.cz. Už se na vás těšíme!

Tvoření s edicí TOPP - podzimní dekorace

Říjnové tvoření s edicí TOPP se bude nést v duchu podzimních dekorací. Přijďte s námi strávit kreativní odpoledne a odneste si s sebou vlastní výrobek. Těšíme se na vás 6. října v 15:00 hodin v Domě knihy Knihcentrum.cz.

NOVINKY

George Lucas

Strhující biografie o stvořiteli Star Wars, jeho životu a díle. Georg Lucas je vykreslen jako milovník automobilů a nefalšovaný filmový vizionář, tvůrce obrovského impéria, průkopník vizuálních a zvukových efektů a zakladatel společností Pixar a Lucasfilm. Spojuje také osudy dalších filmařů, jako jsou Steven Spielberg nebo Martin Scorsese. Dozvíte se nejen zajímavosti ze života hvězdného filmaře, ale také to, co probíhalo během natáčení Star Wars. Od castingů až po konečná stříhání.

Kniha není jen biografií, ale také příběhem o jednom neunavitelném člověku, který se nevzdal i přes všechny překážky hollywoodského systému, splnil si sen a odstartoval jednu popkulturní senzaci trvající několik generací.

Naši autoři

Pia Pedevilla

žije v Brunecku (Jižní Tyrolsko/Itálie). Studovala umění v Grödenu a reklamní grafiku v Urbinu. Mnoho let vyučovala na střední škole technické kreslení a uměleckou kresbu. Dnes vede vzdělávací kurzy pro učitele a zájemce z řad dospělých. Již dlouhá léta je činná v oboru ilustrace a designu pro děti. Počátkem roku 1990 realizovala společně s argentinským karikaturistou Guillermem Mordillem návrhy kolekcí na dřevěné hračky. Od té doby tvoří kreativní knížky a navrhuje dřevěné a látkové hračky, didaktické hry pro děti předškolního věku, lampy a koberce.