Knihy

Ak si radi trénujete mozgové závity a popritom sa dozvedáte zaujímavé a hlavne užitočné informácie, potom je táto kniha to pravé pre vás. Na 256 stranách sa môžete pustiť do lúštenia švédskych krížoviek, v tajničkách ktorých sa dočítate rôzne tipy, ako riešiť drobné, ale aj závažnejšie zdravotné problémy, od áft či cestovnej nevoľnosti cez chrípku a nachladnutie po menopauzu a syndróm nepokojných nôh. Veľké písmo vám zaručí pohodlné lúštenie a vďaka krížovkárskemu slovníku si budete istí, že vás neprekvapí žiadny zložitejší výraz.
Máte rádi filmy, ať už hrané nebo kreslené? Zajímá vás, kde se třeba natáčel film Tajemství hradu v Karpatech, nebo která česká filmová herečka se prosadila ve městě splněných snů Hollywoodu? V tajenkách těchto švédských křížovek se ukrývají zajímavá filmová místa, oblíbené hlášky z filmů, vtipné historky z natáčení či zajímavosti o českých a světových osobnostech z filmové branže. Větší písmo usnadní jejich luštění.
Nacistická ideologie stála na základech mnoha esoterických a mystických teorií i starobylé mytologie. Od hledání svatého grálu či Atlantidy přes osobní horoskopy vysoce postavených nacistických pohlavárů až po sestavení dokonalé zbraně popírající fyzikální zákony, nacisté stále hledali důkazy o tom, že jsou vyvolení k ovládnutí světa. Kniha Nacisté a nadpřirozeno přináší ucelený pohled na okultní vlivy, které se nějakým způsobem odrazily v činnosti různých nacistických spolků, stran a jednotek, jakož i v umění a architektuře. Publikace je opatřena bohatým fotografickým materiálem.
Rádi luštíte křížovky a zároveň milujete vaření nebo pečení? Tato kniha spojuje obojí a kromě křížovek plných zajímavých informací o bylinách v ní najdete také hromadu receptů z levných surovin. Čeká na vás třeba bramborová lepenice nebo jáhlové rizoto. Tak hurá do luštění a vaření!
Precvičte si mozgové závity s našimi švédskymi krížovkami a potešte svoje chuťové bunky niečím dobrým podľa receptov skromnej kuchyne. V tajničkách nájdete zaujímavosti o známych aj menej známych jedlých bylinkách, ktoré si môžete aj sami nazbierať. Vďaka veľkému písmu a krížovkárskemu slovníku bude lúštenie pohodlné a neprekvapí vás nijaký zložitejší výraz.
Chcete si odpočinout od každodenního shonu a dozvědět se zajímavé informace o našich i evropských ptačí druzích? Neváhejte sáhnout po našich švédských křížovkách, jejichž tajenky ukrývají nejednu zajímavost z říše ptáků. Větší písmo vám pak usnadní samotné čtení a luštění.
Domácí mazlíčci mohou být zábavní a společenští. Víte, jaký je nejméně náročný domácí mazlíček na světě, a co nepodcenit u rybiček či morčete? Tyto a další zajímavosti se dozvíte v našich švédských křížovkách a ještě si k tomu procvičíte mozek luštěním.
Křížovky s recepty, které můžete ihned při luštění vyzkoušet, vás provedou světem včel a medu. V tajenkách se totiž dozvíte o zázračných účincích medu a jiných včelích produktů. Všechny křížovky mají navíc velká písmena, které ulehčují čtení a luštění. Přejeme vám hodně zábavy!
Krížovky s receptami, ktoré môžete ihneď pri lúštení vyskúšať, vás prevedú svetom včiel a medu. V tajničkách sa totiž dozviete o zázračných účinkoch medu a iných včelích produktov. Všetky krížovky majú navyše veľké písmená, ktoré uľahčujú čítanie a lúštenie. Prajeme vám veľa zábavy!
Máte doma dítko v předškolním věku? Pak už se jistě těší do školy. K zápisu do 1. třídy ho lehce připravíte s naší publikací Chci vědět, chci znát. Autorka v ní zúročila svou dlouholetou pedagogickou praxi a vytvořila pro děti řadu cvičení a aktivit, při kterých si zábavnou a hravou formou natrénují všechny důležité znalosti a dovednosti. S námi je učení bude bavit!
Máte doma dieťa v predškolskom veku? Potom sa už iste teší do školy. Na zápis do 1. triedy ho ľahko pripravíte s našou publikáciou Chcem vedieť, chcem poznať. Autorka v nej zúročila svoju dlhoročnú pedagogickú prax a vytvorila pre deti rad cvičení a aktivít, pri ktorých si zábavnou a hravou formou natrénujú všetky dôležité znalosti a zručnosti. S nami ich učenie bude baviť!
Když je Sayeh, polobohyně Stínů, osvobozena ze svého vězení ve skále, vzklíčí v ní naděje. Za hříchy své matky měla pykat celý život, nyní ale stojí před nečekaným úkolem. Musí přivolat zpět svůj živel – Stín – a s pomocí polobohů Vody, Ohně, Větru a Země nastolit elementární rovnováhu, která byla její matkou zničena. Jedině pak bude svět opět v pořádku a do říší se vrátí život. Jenže ostatní si zjevně vypěstovali k Sayeh a Stínům větší nenávist a strach, než by čekala. Kromě jednoho modrookého prince Vody…