CZ ENG

News

Ukončení dystopické sci-fi série Evoluce

Trilogie Evoluce od Thomase Thiemeyera je u konce a třetí díl s podtitulem Pramen života už čeká na prodejnách na své čtenáře.

Knižní festival Ostrava

Další ročník Knižního festivalu Ostrava je tady! Těšit se můžete na stánky plné knih, hromadu známých osobností z knižního světa, besedy, autogramiády, čtení nebo tvoření pro děti. Stavte se za námi, budeme tam po celou dobu konání festivalu, tedy od 28. do 29. února 2020.

ZRUŠENO: Tvoření s edicí TOPP – jarní dekorace z papíru

V březnovém tvoření, které se bude konat 14. března od 15:00, si vytvoříme jarní či velikonoční dekorace z papíru. Nezapomeňte se za námi tedy stavit do Domu knihy Knihcentrum. Těšíme se na vás!  

Tvoření s edicí TOPP – zvířátka z papírových koulí

V únoru budeme v rámci pravidelného tvoření s edicí TOPP vyrábět zvířátka z papírových koulí. Přijďte za námi v sobotu 8. února v 15:00 do Domu knihy Knihcentrum a odneste si hrocha, slona nebo třeba berušku.

NOVINKY

Domácí likéry a tinktury

Výroba domácích likérů a tinktur vyžaduje hodně trpělivosti a spoustu času. Není ale nad to poté výsledek nabídnout svým známým a pochlubit se jím při různých příležitostech. Díky receptům v této knize budou mít vaše nápoje lahodnou chuť, vůni a barvu. Mimo to mají ale domácí likéry a tinktury také léčivé vlastnosti a mohou vám pomoci od různých zdravotních problémů. Cenným doplňkem knihy jsou také tipy pro přípravu surovin či pro přípravu samotné soustavy na výrobu likérů.

PŘIPRAVUJEME

Atlas koček

Pokud máte rádi kočky, určitě jste už vypozorovali, že to jsou velice elegantní, ale i ztřeštěná zvířata plná energie a s vlastní hlavou. Jsou to dokonalí lovci a zároveň nejlepší vrnící plyšáci k mazlení. Pokud se chcete o těchto tvorech dozvědět více, nakoukněte do Atlasu koček, kde na vás čekají ty nejzajímavější kočičí plemena se spoustou informací a velkými barevnými fotografiemi. V knize si přečtete například o tom, jak se o tato svéhlavá zvířata starat, na co si dát pozor, a hlavně jakou z desítek kočičích ras si vybrat. Každá je totiž jiná a má jiné nároky i charakterové vlastnosti. Vyberte si tu nejideálnější a započněte tak se svým novým mazlíčkem přátelství na život a na smrt.