CZ ENG

News

Vyhlášení soutěže VYBARVI, VYFOŤ A VYHRAJ

Vyhlášení soutěže s omalovánkou Lenky na zadní straně záložky je tady! Vybrat ty nejlepší nebyl žádný med, ale přesto jsme se nakonec usnesli na 6 nejlepších. Více v článku.

Tvoření s edicí TOPP - papírové lucerničky

V listopadu budeme s edicí TOPP tvořit papírové lucerničky. Vyrobit si je s dětmi můžete v sobotu 10. listopadu od 15:00 hodin v Domě knihy Knihcetrum.cz. Už se na vás těšíme!

Tvoření s edicí TOPP - podzimní dekorace

Říjnové tvoření s edicí TOPP se bude nést v duchu podzimních dekorací. Přijďte s námi strávit kreativní odpoledne a odneste si s sebou vlastní výrobek. Těšíme se na vás 6. října v 15:00 hodin v Domě knihy Knihcentrum.cz.

Pravidla soutěže „VYBARVI, VYFOŤ A VYHRAJ BALÍČEK LENČINÝCH KNIH“

Připravili jsme si pro vás soutěž se třetím dílem Lenčiných katastrofy, která nese podnázev Zaklínaní hadů! Vybarvěte omalovánku, vyfoťte ji a vyhrajte.

NOVINKY

TOPP Hvězdy z papírových sáčků

Hvězdy v oknech vás báječně naladí na Vánoce. Už po celou dobu adventu potěší vaše srdce a ozdobí váš domov. Navíc jsou tyto hvězdy snadno dostupné, protože jsou vyrobené z papírových svačinových sáčků. Stačí jen nalepit potřebné množství papírových sáčků na sebe, dozdobit je a efektní dekorace je hotová raz dva.

Naši autoři

Pavel Kosatík

je český novinář a spisovatel. Vystudovaný právník začínal jako specialista na autorské právo, pak pracoval jako redaktor. Jako spisovatel se nejdříve zajímal o žánr sci-fi, dnes je znám jako autor literatury faktu a také jako literární historik.

Pavel Kosatík se dlouhodobě zabývá českou historií. Od počátku devadesátých let postupně mapuje naše národní traumata a jejich důsledky v současnosti. Vedle práce na českých kulturních dějinách dvacátého století se věnuje také "českému cyklu", do kterého spadají tituly České snění (2010), Čeští demokraté (2010), Česká inteligence (2011). Na svém kontě má Kosatík také knižní životopisy složitých nebo kontroverzních osobností - Olgy Havlové, Jana Masaryka, Jaroslava Preisse, Ferdinanda Peroutky, Přemysla Pittera a dalších. Zdroj fotografie: David Sedlecký, Wikipedia