CZ ENG

News

Wilbur Smith: Nová generace ságy rodu Courtneyů

Řadíte se mezi fanoušky dobrodružných románů Wilbura Smithe? Pak byste rozhodně neměli minout jeho třídílnou sérii s názvem Dobrodružství Jacka Courtneyho, kterou vydává ostravské nakladatelství Bookmedia.

Záznam autorského čtení Guida Sgardoliho

V červnu se konal další ročník pražského knižního veletrhu Svět knihy a my jsme měli tu čest přivítat na něm italského autora Guida Sgardoliho, autora YA fantasy Sedmý kámen. Podívejte se na jeho autorské čtení a diskuzi nad knihou.

Tom Malmquist: „Někdy se propisuji do temnoty.”

V květnu proběhlo mistrovství světa v jednom z nejagresivnějších sportů na evropském kontinentě – ledním hokeji. Právě jemu se v dětství věnoval oceňovaný švédský básník a spisovatel Tom Malmquist (1978), jehož druhý román s názvem Vzduch, který nás obklopuje nedávno vydalo ostravské nakladatelství Bookmedia. Kniha v sobě snoubí autobiografické prvky z autorova života se skutečným detektivním příběhem.

G. Sgardoli: „Sedmý kámen je kniha, kterou bych si chtěl jako dítě přečíst.”

Ostrov u irského pobřeží a jedna uzavřená komunita. Mohl by to být námět detektivky, Guido Sgardoli jde ale jinou cestou a přináší dobrodružný YA příběh obetkaný temnou pavučinou prokletí. Guido Sgardoli je úspěšným italským autorem a Sedmý kámen je jeho první kniha přeložená do češtiny. Co všechno si musel autor k napsání tohoto propracovaného příběhu nastudovat?

NOVINKY

TOPP Oblečky pro panenky

Hrají si vaše děti rády s panenkami? Baví je panenky převlékat do různých oblečků? S naší knížkou panenkám ušijete výbavu na celý rok, od letních šatiček přes čelenku pro jarní dny po teplý zimní kabátek a botičky. Na úvod se dozvíte něco o základních šicích postupech, následně vás knížka provede jednotlivými návody opravdu krok za krokem, takže se do šití můžou pustit i úplní začátečníci. Díky střihové příloze ušijete obleček panence přímo na tělo. Pusťte se do toho!

PŘIPRAVUJEME

Nové cestovatelské pohádky

Trpaslík Honzík zná lípu a ta zase kouzelné zaklínadlo… A pomocí tohoto zaklínadla se Honzík může přenést na jakékoli místo na světě, které ho jen napadne. Nečeká sice, že být nejjižněji znamená ocitnout se v nejmrazivější částí naší Země, ale i tak se mu na jižním pólu nakonec zalíbí. Kromě toho se hned při další zastávce ohřeje na Madagaskaru nebo na Srí Lance. Dohromady se podívá hned na pět ostrovů, potká plno nových kamarádů a zažije nejedno dobrodružství. Pohádky jsou doplněny důmyslnými a zábavnými úkoly. Kniha je určena pro společné čtení rodičů a dětí a skvěle poslouží jako inspirace pro učitele mateřských škol.

Volné pokračování knihy Cestovatelské pohádky.

Naši autoři

Salman Rushdie

- indicko-britský spisovatel se proslavil zejména svým druhým románem Děti půlnoci, za něhož v roce 1981 získal Bookerovu cenu. Vystudoval mimo jiné historii na King's College v Cambridgi. Pracoval pro reklamní agentury a následně se stal spisovatelem na plný úvazek. Styl jeho psaní je často označován jako magický realismus propojený s historickou fikcí. Zdroj fotografie: cs.wikipedia.org