CZ ENG

News

Recenze: Série Dobrodružství Jacka Courtneyho

Série tří dílů o nejmladším z rodů Courtneyů od Wilbura Smithe a Chrise Waklinga vypráví o ekologicky uvědomělých dětech, které jsou odhodlány pomoct Jackově mamince rozšířit vědomí o dnešních environmentálních problémech do společnosti.

V pondělí 28. 11. jsme pokřtili Nikolase a tajemství Snozemě

V pondělí se ve Studiu Hrdinů sešla společnost kamarádů a známých Marty Dancingerové a Sáry Arnstein – autorek dětské knížky Nikolas a tajemství Snozemě, aby oslavili její vydání.

Hvězda seriálu Duch a Kukačky napsala knížku pro děti

Česká herečka Marta Dancingerová napsala dětskou knížku Nikolas a tajemství Snozemě, kterou společně s ilustrátorkou Sárou Arnstein a kmotry Matoušem a Terezou Rumlovými pokřtí 28. 11. 2022 v 16:00 ve Studiu Hrdinů.

Vánoční tvoření s edicí TOPP

Den před první adventní nedělí se v ostravském Domě Knihy uskuteční poslední tvoření pro děti s našimi knihami TOPP v tomto roce. Tvořit budeme vánoční motivy, například i roztomilé andělíčky ze šišek. 

PŘIPRAVUJEME

Chcem vedieť, chcem poznať!

Máte doma dieťa v predškolskom veku? Potom sa už iste teší do školy. Na zápis do 1. triedy ho ľahko pripravíte s našou publikáciou Chcem vedieť, chcem poznať. Autorka v nej zúročila svoju dlhoročnú pedagogickú prax a vytvorila pre deti rad cvičení a aktivít, pri ktorých si zábavnou a hravou formou natrénujú všetky dôležité znalosti a zručnosti. S nami ich učenie bude baviť!

Naši autoři

Jaroslav Havlíček

(*03.02.1896 - †07.04.1943) se řadí mezi nejvýznamnější představitele české psychologické prózy. Studoval ČVUT v Praze, studia ale přerušil, když byl odveden do první světové války. Po válce se vrátil na univerzitu, ale nakonec se mu ji nepodařilo dokončit. Jeho díla popisují tragické lidské osudy a degeneraci. Zabýval se také duševními stavy narušených lidí. Podle jeho románů bylo natočeno několik filmů, například Petrolejové lampy nebo Prokletí domu Hajnů. Zdroj fotografie: cs.wikipedia.org