Autoři

Anthony Ryan

Anthony Ryan pochází se Skotska, ale žije a pracuje v Londýně. Vystudoval středověkou historii a píše fantasy a sci-fi knihy. V roce 2013 napsal svou první titul Píseň krve, kterou si vydal vlastním nákladem a která zaznamenala obrovský úspěch. Zároveň se jednalo o první díl bestsellerové trilogie Stín krkavce. Oheň probuzení je první díl jeho nové fantasy série Draconis Memoria.

Books by author

Oheň probuzení

Oheň probuzení, první díl epické ságy Draconis Memoria Anthonyho Ryana, nás zavede do fiktivního světa, technologicky na úrovni 19. století, kde se schyluje k válce mezi Kovolodním obchodním syndikátem a Korvantinskou říší. V době války neexistuje pro Syndikát nic cennějšího než krev draggů - z jejich krve lze totiž připravit elixír, který může několik málo jedinců, takzvané Krvožehnané, obdařit téměř nadpřirozenými silami. Červených, Zelených, modrých a černých draggů ale na území ovládaném Syndikátem ubývá, a tak se skupinka vyvolených vydává na dobrodružnou cestu za nalezením mýtického tvora - mocného bílého dragga. Studio 5Guests, režie Jakub Tabery, zvuk Jan Kacian.

Text copyright The Waking Fire. Copyright © 2016 by Anthony Ryan.This edition published by arrangement with The Berkley Publishing Group, an imprint of Penguin Publishing Group, a division of Penguin Random House LLC. Cover illustration: Jaime Jones. Designed by Nico Taylor - LBBG. Translation © Milan Žáček, 2018