Autoři

George R.R. Martin

George R.R. Martin (*20.09.1948 Bayonne, New Jersey, USA) je držitelem spisovatelských cen Hugo a Nebula, ceny Brama Stokera či World Fantasy Award. Jeho první oficiálně vydanou knihou byl román The Hero (Hrdina), který vyšel v roce 1971. Nejznámější z Martinovy tvorby je série fantasy románů Píseň ledu a ohně. George R. R. Martin napsal scénáře k mnoha televizním seriálům (Zóny soumraku) a sestavil přes dvacet antologií, k nimž se řadí také 15 titulů ze sdíleného světa série Wild Cards (Divoké karty). Autor v současnosti žije v Santa Fe v Novém Mexiku.

Knihy autora

Divoké karty

Odhalte alternativní dějiny světa, v nichž Zemi v roce 1946 zasáhne mimozemský virus, který všechny přeživší obdaří různými podivuhodnými silami. Jedni jsou Esa - ti, kteří mají vylepšené vlastnosti. Druzí jsou Jokeři - ti, kteří jsou postiženi různými tělesnými a duševními vadami. Tyto fantastické příběhy zaštítil svým jménem George R. R. Martin, ale představí se nám v nich i jiní mistři fantastické literatury, jako je Roger Zelazny, Howard Waldrop nebo Lewis Shiner.

Copyright: Překlad © Milan Žáček, Pavel Bakič, Richard Podaný, Daniela Orlando Obálka © Marc Simonetti

Divoké karty Trumfová esa

Těsně po skončení druhé světové války zemi zasáhla mimozemská nákaza. Většina nakažených zemřela, u zbytku se však vyvinuly mimořádné schopnosti, ale i těžká postižení. Někteří se rozhodli své schopnosti použít k prospěchu lidstva, někteří se ale rozhodli právě naopak. Zatím co se v druhém dílu série Divokých karet zasazené do osmdesátých let k Zemi blíží mimozemská bytost zvaná Roj, vylepšení lidé intrikují a snaží se ovládnout lidstvo sami. Střet soupeřících frakcí je na spadnutí a důsleky mohou být katastrofální.