Autoři

Lucie Kožinová

Lucie Kožinová je známá především z dabingu. Slyšet jste ji mohli například v hlavní ženské roli ve filmu Klub vyděračů či jako vyšetřovatelku Katju Hansenovou v německém seriálu Lenssen & spol. Namluvila také hned několik kreslených postaviček, mimo jiné i fenku Perditu v animovaných 101 dalmatinech a indiánku Nakomu v pohádce Pocahontas. Ve filmu Dr. Dolittle 2 si dokonce nadabovala mluvící medvědici Avu. Na filmovém plátně jste ji mohli vidět ve filmu Lidice nebo v pohádce Hora jménem Andělská.
 

Až tady nebudu

Kdybyste měli na výběr mezi svým životem a životem svého ještě nenarozeného syna, co byste si zvolili? Jess stojí před nelehkou volbou. Jakmile jí totiž začnou chodit na Facebook zprávy z?budoucnosti o její smrti, celý svět se jí postupně hroutí. Stala se obětí nějakých vtipálků? Jak moc může svůj osud změnit, aby přitom neohrozila život svého syna?

Mír jako podnikatelský plán

: Mnoho lidí se cítí bezmocně tváří v tvář tomu, co vidí denně v televizi nebo čte ve zprávách - svět v krizi, s válkami a násilím. Jen USA za válku utratí ročně 1 bilion dolarů. Přitom náklady na úplné ukončení hladovění na celém světě jsou pouhých 30 miliard. Zaposlouchejte se do šokujících faktů o skutečném stavu dnešního světa. Právě kvůli neustále probíhajícím válkám je naše země vyčerpaná a hrozba nukleární katastrofy je stále aktuální. To válka může za největší hrůzy, utrpení a extrémistické hnutí na světě. Ale lze s tím něco dělat? Dr. Scilla Elworthy přichází s kompletně vypracovaným podnikatelským plánem míru ve stejnojmenné knize. Co když se dozvíte, že je mír levnější a výhodnější než válka? Co když můžete budovat mír i vy sami? Zkusíte to taky?